Elektrolüüs
Elektrolüüs on keemias ja tööstuses levinud meetod, kus muidu mitteiseenesliku reaktsiooni toimuma panemiseks kasutatakse alalisvoolu. Elektrolüüsi läbiviimiseks paigutatakse elektrolüüsi nõusse kaks elektroodi – anood (+) ja katood (-), mis on ühendatud vooluallikaga. Katoodil toimub alati elektronide liitmine ning anoodil elektronide loovutamine.
Elektrolüüsi käigus liiguvad katioonid katoodile ning anioonid anoodile. Elektrolüüsi saab läbi viia elektrolüütide vesilahustes või sulatatud elektrolüütides. Sulatatud elektrolüütide elektrolüüsi toodetakse aktiivseid metalle (naatrium, kaalium, kaltsium jt).
Vesilahuses ei saa tekkida aktiivset metalli, seega toimub aktiivse metallisoola korral katoodil vee lagunemine (tekib vesinik), mitte metalli sadenemine. Hapnikanioonid elektrolüüsil ei lagune, seega laguneb hapniksoolade korral anoodil vesi ning tekib hapnik.
Elektrolüüs on oluline protsess, mis võimaldab meil eraldada lihtaineid looduslikest materjalidest ning leida rakendust nii tööstuses kui ka keemias.
Energia õppekomplekt laadijaga
Saadaval järeltellimisel
Mitme energia auto teaduskomplekt
239,00 € sis. KM