Arvutiga juhitav biodiislikütuse tootmisüksus
Arvutiga juhtiva biodiislikütuse tootmisüksuse protsess seisneb taimeõlide rasvhapete muundamises suure energeetilise võimsusega biokütuseks. Protsess koosneb põhimõtteliselt kahest täpselt määratletud etapist.
Etapp 1: Segamine ja reaktsioon segamisel. See esimene etapp algab taimeõli lisamisega põhipaaki (reaktorisse) ja katalüsaatori ettevalmistamisega väiksemas sekundaarses reaktoris.
Järgmisena kombineeritakse reaktiiv ja katalüsaator segu intensiivsel segamisel ja homogeensel kuumutamisel, see saavutatakse keskkonna retsirkuleerimisega läbi tsentrifugaalpumba ja soojuse andmise elektritakistuse abil, mõlemat täiturmehhanismi juhitakse arvutiga.
See etapp viiakse läbi roostevabast terasest reaktoris, millel on temperatuuriandur ja tasemelülitid, mis võimaldavad kontrollitud ja ohutut tööd.
Etapp 2: Saadud toodete eraldamine ja pesemine. Teine oluline etapp pärast reaktsiooni on põhisaaduse eraldamine ülejäänud keskkonnas leiduvatest kõrvalsaadustest. Seda tehakse esimese kahefaasilise dekanteerimisega.
Dekanteerimine on sobiv toiming, kui eraldatavad ühendid ei segune omavahel, nagu biodiisli ja glütseriini puhul. Glütseriinil on suurem tihedus kui kütusel, mistõttu on see kergesti eemaldatav läbi reaktori koonilise põhja.
Teisest küljest läbib biodiisli pesemisetapi, mille käigus see tsirkuleeritakse läbi väikese ioonvahetuskolonni, mis võimaldab eemaldada pärast reaktsiooni järelejäänud lisandeid ja vett. Lõpuks lastakse kütus enne lõplikku ladustamist läbi diislifiltri.
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.