Tutvu ametiga virtuaalselt VR-karjäärinõustajaga

VR-karjäärinõustaja

VR

-

karjäärinõustaja

VR-karjäärinõustaja on esimene virtuaalreaalsuse vahend, mis võimaldab Teil uurida erinevaid ameteid lühikese impressiivse kogemuse kaudu.

Virtuaalreaalsuse kaudu sattuvad osalejad reaalsesse töökeskkonda ja kogevad tunnetusi, mis võivad kaasneda karjäärivalikuga.

Võtmeomadused

VR-karjäärinõustaja

Ühilduvad seadmed

Tööstus

VR-karjäärinõustaja

Tootmisliini kontroll

Kestus: 5 minutit

Kasutaja teostab tootmisliinil hooldustöid. Tal palutakse puhastada kogu liini andurid ja määrida mõned osad. Selle mooduliga hinnatakse kasutaja vaatlustaju ja tema võimet teha nõutud toiminguid piiratud aja jooksul.

Jahutuse spetsialist

Kestus: 2,15 minutit

Pärast magnetventiili väljavahetamist peab kasutaja tegema lekkekatse (lämmastik, lekke tuvastamine), seejärel vaakumkatse. Selleks kasutab ta spetsiaalset varustust: lämmastikuballooni, manomeetreid, lekke tuvastamise pihustit ja vaakumpumpa.

VR-karjäärinõustaja

Ehitustööd

VR-karjäärinõustaja

Välisviimistlus

Kestus: 3,30 minutit

Sukeldudes ehitusplatsi keskkonda, seisab kasutaja silmitsi ehitatava hoonega, mille tuleb paigaldada fassaad. Kasutaja peab jõudma oma töökohale, kasutades tellinguid, paigaldama ja kinnitama fassaadile sidingi.

Elekter

Kestus: 4,50 minutit

Selles moodulis tehakse kasutajale ettepanek teha mõned lihtsad elektritoimingud: vahetada 220 V pistikupesa, vahetada seinalambi pirn ja testida selle sekkumise tulemust. Neid toiminguid tuleb teha ohututes tingimustes, kasutades isikukaitsevahendeid.

VR-karjäärinõustaja
VR-karjäärinõustaja

Välisisolatsioon

Kestus: 8,50 minutit

Stsenaariumi käigus palutakse kasutajal paigaldada rööpad, paigaldada ja kinnitada polüstüreeni isolatsiooniplokid, paigaldada tugevduskangas ja kanda fassaadile viimistluskrohvi.

Veevärk

Kestus: 5,40 minutit

Kasutaja ülesanne on kasutades plaani paigaldada valamu ja mööbel vannituppa ja seejärel teostada ühendus EF/EC/EV võrkudega.  

VR-karjäärinõustaja
VR-karjäärinõustaja

Töökoha turvalisus

Kestus: 4 minutit

See harjutus võimaldab kasutajal teada saada ohtudest, millega võib ehitusplatsil kokku puutuda. Kui briifing on vastu võetud, liigub kasutaja vabalt ehitusplatsil, et märgata ohtlikke olukordi? Fataalne viga tekib, kui kasutaja satub ohule liiga lähedale.

Mõõtja

Kestus: 7 minutit

See harjutus pakub kasutajale võimalust mõista ja avastada mõõtja elukutse. Harjutuste käigus avastab õppija, kuidas teha 3D-skaneerimist tänu mõõtja töövahenditele (skanner, tahvelarvuti). Samuti võimaldab simulatsioon taastada plaani, seejärel analüüsida seda ja tuvastada sellel olevad vead.

VR-karjäärinõustaja

Autotööstus

VR-karjäärinõustaja

Automehaanik

Kestus: 4,50 minutit

Automehaanika moodulis tehakse ettepanek teha kaks põhilist hooldustööd sõidukil: õlivahetus ja rehvivahetus. Kasutajat juhatatakse nende kahe ülesande täitmisel, kuid juhised jätavad ruumi tõlgendamiseks, et kontrollida tema oskust lugeda seadmete näidikuid, kasutada õigeid tööriistu ja omada õigeid keskkonna säilitamise žeste.

Teenindus

Hooldusteenus

Kestus: 5 minutit

Kasutaja peab abistame ja hooldama eakat inimest. Peab abistama majapidamises, söögi valmistamisel ja suhtlemisoskustes. Inimeste abistamine nõuab head organiseerimisvõimet ja inimlikku suhtlemist, seega keskendub moodul kasutaja ajajuhtimisele ja tema oskusele suhelda avatariga regulaarselt.

VR-karjäärinõustaja
VR-karjäärinõustaja

Puhastus

Kestus: 7 min

Koolikeskkonda sukeldudes peab kasutaja puhastama koridori plaaditud põrandat ja klassiruumi puidust platvormi. Selleks kasutab ta käsutuses olevaid vahendeid ( hari, põrandapesumopp) ja peab valima õiged puhastusvahendid.

Toiduainetetööstus

Kodulindude tükeldamine

Kestus: 4 minutit

Kasutaja on tapamaja ruumis, kus on kana rümp ja tükeldamiseks vajalikud riistad. Tema ülesanne on lõigata vastavalt ekraanil kuvatavale õigele protseduurile: teritada nuga, lõigata erinevaid tükke ja sorteerida.

Selgitav lühivideo.

Teadus

VR-karjäärinõustaja

Keemia

Kestus: Kestus: 7 min
Kasutaja on keemialaboris ja alustab treeningut isikukaitsevahendeid kandes. Koolitus on jagatud kahte ossa: ettevalmistav osa ja käitlemise osa. Õppijal on võimalus teha kaalumist, destilleerimist ja palju muid käitlemisi.
Õppijat õpetatakse omandama õigeid žeste ja vältima ohtlikke olukordi, mis on seotud tööga seotud riskidega.

Soovite soetada VR-Karjäärinõustajat?

  Ees- ja perekonnanimi*

  Asutuse nimetus*

  Email*

  Telefoni number*

  Sõnum

  VR-karjäärinõustaja

  © 2024 ÕPPELABOR. All rights reserved