ÕPPELABOR

Puidust õppevahend digitaalajastu lastele

Piximakey animatsioonistuudio komplekt

Piximakey

animatsioonistuudio

Piximakey on mänguline õppevahend, mis on pakitud Taani disaini. Suurt tähelepanu pöörates detailidele, Piximakey lõi puidust õppevahendi, mis on nii ilus, turvaline kui ka kindel.

Kasulikud lingid

Täiuslik stop-motion komplekt

Piximakey on valmistatud vineerist ja ehitatud kestma aastaid. Komplekt koosneb kahest kokkupandavast kaamerariiulist ja praktilisest puidust kohvrist, mis muutub kahe vahetatava taustaga lavaks.

Piximakey animatsioonistuudio komplekt

Piximakey pädevuse puu

Kirjaoskus hõlmab laste võimet käsitleda, dekoreerida ja kasutada tehnoloogiat, teavet ja meediat. Kui kasutada tahvelarvuteid ja mobiiltelefone stop-motion’iks, seostuvad õpilased nii puhtalt tehnilise poolega, näiteks, kuidas telefoni kaamera teeb hea pildi, kui ka kunstilisema poolega, kus sõnum, pilt ja heli sulanduvad digitaalsel platvormil.

Teine haru on õppimisoskused ja see hõlmab järgmist: kriitiline mõtlemine, koostöö, loovus ja suhtlemine. Kui lapsed teevad koos filme, läbivad nad loomingulise koostööprotsessi, mis esitab neile väljakutseid mitmel tasandil. Ideed tuleb viia ellu ja see nõuab kompromisse, probleemide lahendamist ja koostööd. Lisaks sellele arendab stop-motion’iga töötamine laste oskust videot kriitiliselt hinnata, sest nad kogevad, kui lihtne on vaatajat üle kavaldada kasutades animatsiooni, taustamuusikat ja montaaži.

Kolmas haru “Eluoskused” hõlmab universaalseid võimeid, mis võetakse kaasa kogu eluks. Isiklikud oskused, nagu algatusvõime, tootlikkus, juhtimis- ja sotsiaalsed oskused, on olulised edu saavutamiseks täiskasvanueas nii töökohal kui ka väljaspool seda. Kui rühm lapsi teeb koos filmi, on see sisuliselt loominguline töö, mida nad ise kontrollivad. Tavaliselt on olemas üldine raamistik, näiteks teema või ajakava, kuid lisaks sellele peavad lapsed määrama ülesanded, liikuma vestlusest tegevusse, seadma prioriteedid, toimetama ja viimistlema toodet. Stop-motion annab palju rohkem võimalusi suuna muutmiseks kui elav salvestus, nii et eespool nimetatud oskusi harjutatakse algusest lõpuni.

Kuidas alustada?

1. Pange kokku kaamera statiiv

Väike statiiv avaneb, kui lükata kaks poolt lahku, nii et see vastaks teie seadme laiusele. Suurem statiiv pannakse kokku, sisestades kaks jalga kahte piklikku auku ülaosas. Vihje: Võite kasutada modelleerimissavi, et kinnitada oma telefon või tahvelarvuti statiivi külge, nii et see jääks samale kohale.

2. Valmistage lava

Võtke kohvri kaas ja lükake see kohvri siseküljel olevatesse kahte pilusse – nüüd on teil lava, mida saab liigutada. Kasutage X-käepidemeid, et rullida tausta üles, et luua ilus taust. Vihje: Saate tausta lihtsamaks puhastamiseks eemaldada, liigutades selle ettevaatlikult ühele poole ja tõstes selle üles. Vajaduse korral saab taustakangast triikraua abil madalal temperatuuril triikida.

3. Tutvustage oma tegelasi

Leidke oma lemmik mänguasi või looge omaenda tegelane. Savist modelleerimisfiguuridega on väga lõbus töötada, sest neid saab kujundada mistahes kujuliseks. Teised suurepärased materjalid on hambatikud või traat, mida saab painutada ja mis hoiab pildistamise ajal oma kuju.

4. Kujundage oma maailm

Kui olete leidnud peategelased, peate välja mõtlema, kus teie filmi tegevus toimub. Kodus, elutoas, kõrbesaarel, kosmoses või vee all? See on teie enda otsustada! 

Piximakey animatsioonistuudio komplekt
Piximakey animatsioonistuudio komplekt

5. Avage rakendus ja valige välja sobiv kaameranurk

Kasutage suurt statiivi ülaltpoolt pildistamiseks ja väikest statiivi otse pildistamiseks. Kui avate Piximakey rakenduse ja alustate uut filmi, näete kohe, mida kaamera näeb. Seadke statiiv nii, et pildistate ainult stseeni, mitte kohvri külgi või midagi muud, mis võiks filmi arusaamatuks muuta. Lõpuks kinnitage statiiv laua külge kasutades väikeseid savi tükikesi.

6. Tee pilt, liiguta figuure ja korda

Teie filmi luuakse nii, et tehakse pilt, liigutatakse tegelast veidi, tehakse veel üks pilt, liigutatakse tegelast veel veidi ja nii edasi. Rakendus näitab teile viimast tehtud pilti “kummituskujutisena”, et näeksite, kui kaugele te tegelast liigutada saaksite. Ärge unustage sageli vajutada nuppu “Play”, et näha, kuidas teie pildid ellu ärkavad, ja et kaaluda oma järgmisi samme.

7. Salvestage ja lisage helieffekte või häälekõla

Kui olete valmis oma filmile heli lisama, klõpsake ekraani paremal pool asuval mikrofoninupul ja te jõuate heli redigeerimise ekraanile. Siin saate heli salvestamiseks hoida all punast salvestusnuppu. Heli saab teisaldada või ära jätta – klõpsake lihtsalt pildil, kus heli algab, hoidke nuppu all ja lohistage see sinna, kuhu soovite.

8. Esilinastage oma film ja jagage seda

Kui olete pildi ja heliga rahul, puudutage ekraani paremas ülanurgas asuvat nuppu. Järgmisel ekraanil saate anda oma filmile pealkirja ja eksportida selle telefoni või tahvelarvuti fotogaleriisse salvestatud videona. Seejärel saate oma tööd maailmaga jagada – ärge unustage popkorni teha!

Piximakey animatsioonistuudio komplekt
Piximakey Animatsioonistuudio rakendus

Kasutatav rakendus "Piximakey Studio"

Animatsiooni loomine on selle rakendusega lihtsam kui kunagi varem. Tee pilt, liiguta tegelast, korda, vajuta play. Nii lihtne see ongi. Loominguline lõbu lastele alates 3. eluaastast.

Kasuta vanu mänguasju, improviseeritud materjale, joonistusi ja igapäevaseid esemeid – kõike saab hõlpsasti ellu äratada.  

Piximakey Studio rakendus on tasuta kättesaadav Android ja iOS nutitelefonidele ja tahvelarvutitele Google Play’s ja App Store’is. Lingi installeerimisele oma nutiseadmesse leiab Õppelabroi Tarkvara allalaadimiste lehekülje siin.

Piximakey inspiratsiooni blogi postitused

Piximakey animatsioonistuudio komplekt

Soovite osta?

Huvitusite Piximakey animatsioonistuudios? Või soovite saada individuaalset hinnapakkumist? Julgelt võtke meiega ühendust läbi veebisaidi kontaktvormi või saatke hinnapakkumise taotlus!

© 2024 ÕPPELABOR. All rights reserved